Home Ofis Çalışmak

homeofficeNerdeee o eski günler diye başlamak istiyorum artık sabit çalışan birisi olarak.

Biraz önce bir içerik sitesinde bir yazı gördüm yazıyı okuyunca kendi eski günlerim geldi aklıma birde son bir kaç yılım.

Öncelikle o siteye bi link verelim. Buradan  bana bu yazıyı yazmam için ilham verdiği için.

Yazıda evde bir işin ucundan tut mevzusu ve bir odanın olması mevzusu hoşuma gitti.

Öncelikle evden çalışmayı düşünüyorsanız. Tek yaşıyorsanız ya da aynı işi yapan bir iki arkadaşla şanslısınız evden çalışabilirsiniz. Ben bir kaç yıl bu şekilde çalışmıştım. Gayet güzel oluyor oldukça da verimli aslında. Bir tek internetteki diziler dikkatinizi dağıtıyor oda bence gayet güzel bi şey sıkıntı değil.

Ama bir aile ortamında yaşıyorsanız mutlaka ayrı bir odanız olmalı bir kaç senede bu şekilde çalıştım. Evlendikten sonra daha doğrusu evlenmeden önce pazarlığımı sıkı yaptım. Evin bir odasını kendime ayırdım. Bildiğin ofis yaptım. Anca 3. senenin sonlarına doğru bizim ufaklık gelince odayı elimden aldı. Ancak bu kadar dayanabildim. Zaten sonlara doğru bir işte çalıştığım için artık çok kullanmıyordum. Ama şimdi odamda olmadığı için artık evde neredeyse hiç çalışamıyorum.

Evden çalışan insanlar daha sonra ne kadar sabit işe de girseler sürekli evde bir şeyler yapmak çalışmak isterler ya da bir kafeye gidip orada nargile içerken sitelerine bakmak raporlarını inceleyip biraz çalışmak ister ama evde odanız olmayınca onu bile yapmak istemiyorsunuz. 🙂

Neyse velhasılıkelam (bitişik mi yazılıyordu emin değilim) evden çalışmak zordur size özel bir yeriniz yoksa daha zordur. Yukarıda yazmayı unuttuğum evde aileyle bir yaşıyorsanız sürekli olarak bi işin ucundan tut markete git vs… şeylerlede karşılaşabilirsiniz bu zaten kaçınılmaz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *