İnternette Dağıttığınız Mail Adresiniz

İnternette her excel dosyası paylaşacağım diyene mail adresinizi göndermeyin lütfen (Yazının devamını okumayabilirsin buradan sonra sadece nedenlerini açıklayacağım=

Sürekli olarak linkedin’de excel formüllerini göndereceğim diyerek mail adresi toplanıyor bir süredir. Mail adresinizi yazarsanız excel formüllerini size yollayacaklarmış. Aslında buradaki ilk amaç linkedin profilinin görünürlüğünü arttırmak hesabın kalitesini arttırarak daha kaliteli bir profil oluşturmaktı. Ancak istemeden bu iyilikten bir maraz doğuyor.

İstediğiniz yöneticilerin satın almacıların mail adreslerine hemen ulaşıp reklam yapılabilir hale geliyor ve herkese açık olduğu için herkes bunu yapıyor. Bu hala çok masumane bir iş.

Bir kaç ay önce bazı bankalar excelde makro çalıştırarak soyuldu. Size gönderilen exceller virüs olabilir. Ya da üşengeç birisiyse direx exe atar. Daha da olayı düşürelim fake bir sayfa oluşturarak sizin şifrelerinizi çalabilir.

Bu yazıyı yazmayı bir süredir düşünüyordum ama İnterrail Türkiye grubunda birisi mail adreslerini isteyince karar verdim. ekranım şuanda açık hala mail adresleri yazılıyor en son 561 tane olmuş.

Bende bu maillerin hepsini aldım. Birazdan hepsine bir bir mail atarak bu yazının linkini göndereceğim.

Muhtemelen sonra herkes yorumunu editleyip mail adreslerini silecektir.

Turizm şirketi olsam bu datayı kaçırmaz hepsine indirim maili atardım ya da affilite kasıyor olsaydım.

Not: Söz konusu dosya birisine ulaştıysa yoruma linkini koyun buradan indirsinler bari 😀

 

 

 

11 thoughts to “İnternette Dağıttığınız Mail Adresiniz”

  1. Uyarıların için teşekkür ederim haklisin. Ama bu bizim grupta böyle kötü düşünmediğimiz için alelade yaziyoruz mailleri

  2. İlk kez mail adresimi vermiştim ve bu yazıyla karşılaştım. Fena da olmadı aslında 🙂 Teşekkür ederiz, çok haklısın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *