Kilolar ve Başarı

Bir yazı okudum geçtiğimiz günlerde nerede okuduğumu hatırlamıyorum. Ancak başarı ve kiloların orantısından bahsediyordu. İlk başta saçma gelebilir. Ancak sonradan biraz haklılık payı olduğuna karar verdim.
Yazıda şundan bahsediyordu. Anlık hevesleri tercih eden kişiler çok fazla sıkıntıya gelemeyen kişilerdir ve bir hedefe odaklanıp onun için uzun süre çaba gösteremezler.
Sonra kendime baktım. Uzun süre kilo vermeyi denemedim sadece Ramazan aylarında zayıfladığımı farkedince ya zayıflasam güzel olur aslında falan diyorum sonra yemek yemek daha zevkli olduğu için ramazan ayından sonra bunu devam ettirmiyorum.
Ancak bir kaç yıldır bir motorsiklet sevdam var. Almak kullanmak istiyorum. Bunun içinde çok önceden eşimle bir anlaşma yapmıştık belli bir kilonun altına düşebilirsem motorsiklet alabilirdim. (Hanımdan izinsiz olmaz) 3-4 sene önce yapmıştık bu konuşmayı ama o zamandan beri kilo vermeye çalışmadım çünkü zayıflasam da alamazdım motorsikleti koyacak yer sorunum vardı. Şuanda da var ama yakın zamanda bu sorunu çözeceğimi umut ediyorum.
Artık beni motive eden başarmam için yeterli bir sebep var ehliyet içinde kayıt yaptırdım artık yeterince kararlı olduğum için.
Kilo verme konusunda da fena gitmiyorum şuanda azı gitti çoğu kaldı.

Konu biraz dağıldı.

Başarı ve kilolar diyorduk. Eğer bir amaç için hedefe kilitlenip başarmak için ısrarcı olursanız başarmamanız için hiç bir neden kalmayacaktır. Bunun için tek yapmanız gereken sizi motive edecek şeyleri bulmanız gerekli.
Kendimden verdiğim örnekte. Zayıflamam gerekiyor bunu biliyorum sağlıklı bir yaşam için ama bu beni motive etmeye yetmiyor. Bende bunun için motive edici şeyler arıyormuşum sanırım.

Motorsiklet kullanma isteği (yeri bahane ediyordum onun için çabalıyorum)
Motorsiklet için ehliyetim yoktu (kayıt yaptırdım yakında alacağım)

Bunlardan sonra bir de ateşleyiciye ihtiyacım vardı. Başarı ve kilolar birbiriyle alakalıysa ben başarısız birisi olmadığımı düşündüğüm için bunu yapıp başarmalıyım.

Sonuç : 6-7 kilo verdim bi 8-10 kilo daha verdiğim zaman bu iş tamamdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *