Seo Hizmeti Almalı Mısınız?

Evet şu sıralarda herkes seo danışmanlığı için arıyor iyi güzel ama aslında buna ihtiyaçları dahi yok.
Seo dediğinizde insanlar yani Google’a (Adwords) artık para vermeyeceğiz seo yaptırdıktan sonra hep birinci sırada çıkacağız. Tarzında bir düşünce var ama işin aslı o kadar basit değil.

Örnek verelim siz bir özel ders veren öğretmen olun. (Okuyarsanız yazıyı sizden sonra aklıma geldi yazmak isim vermiyorum 😀 ) Matetmatik dersi veriyorsunuz ve tek başınasınız. Yani ders verebileceğiniz zaman aslında sınırlı en fazla 10 öğrenciye ders verebilirsiniz. Aynı zamanda sadece İstanbul’da eğitim veriyorsunuz ama siz birde avrupa yakası olursa yolda zaman geçirmemiş oluyorsunuz. Ama seo yaptırdığınız zaman Hakkari’den özel ders için arayacaklar sizi ve boşuna zaman kaybedeceksiniz. Zaten 10 öğrencilik kapasitenizde dolduktan sonra başka öğrencide alamayacaksınız.
Kısacası diyelim başarılı oldunuz 1. sıradasınız hedef kelimelerinizde her gün arayacaklar Türkiye’nin her yerinden ve onlara siz hayır diyeceksiniz ısrar edecekler zamanınızı harcayacaksınız. Artık bazı telefonları belkide açmayacak ve asıl istediğiniz müşterileri kaçıracaksınız.

Buraya kadar anlattığım işin bir boyutuydu şimdi diğer boyutuna gelelim cebinizden çıkacak olan para kısmına.

Adwords için senede belkide 3 ay reklam veriyorsunuz çünkü 10 kişilik kontejyan var 3 ayda doluyor bir sene aynı öğrenciler ile devam ediyorsunuz.
3 ay içinde çok harcasanız 3 ayda 2000 TL reklam vereceksiniz danışmana da vereceğiniz ücretle 3000 TL olarak değerlendirelim.

Eğer seo hizmeti satın alsaydınız. İlk baştaki geçen süreyi hesaba katmayalım. Direk hemen ilk sayfaya çıktığınızı düşünelim. Çok uygun hizmet alsanız ayda 500 TL gibi bir rakama yıllık 6000 TL yapar. Hala sizin için çok pahalı olacaktır.

 

2 thoughts to “Seo Hizmeti Almalı Mısınız?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *