Chat Gpt Heyecanlandıran Bir Teknoloji

Açıkcası uzun süredir bu kadar heyecanlanmamıştım.

https://chat.openai.com/chat

Bu projeyi ilk başta anlamamıştım ama sonrasında beni gerçekten heyecanlandıran bir proje olduğunu farkettim. Yeni teknoloji olan bu yapay zeka sayesinde sorduğunuz her sorunun cevabını biliyor desem abartmış olmam diyebilirim.

Nargile Nasıl Yapılır diye sorduğumda doğru cevap veremedi daha doğrusu verdiği cevap beni mutlu etmedi. Ama İstanbul’daki tarihi bir mekan hakkında sorduğumda gayet güzel bir cevap verdi. Sonra ona nasıl gidebileceğimi sordum bana 4 farklı yol söyledi.

Sonrasında merak ettim mysql backup nasıl alınır diye sorduğumda bunu bana tek tek adım adım anlattı hatta bu yazıyı yazarken aklıma geldi. WordPress nasıl kurulu sorusunu sorup sizinle de yanıtını paylaşayım.

 

Cevap:

WordPress, bir web sitesi yönetim sistemidir ve genellikle bir web sunucusu üzerinde çalıştırılır. Öncelikle, bir web sunucusu ve bir MySQL veritabanına ihtiyacınız olacak. Bu, bir web barındırma sağlayıcısı tarafından sağlanabilir veya kendi web sunucunuzu kurup yönetebilirsiniz.

Daha sonra, aşağıdaki adımları izleyerek WordPress’i kurabilirsiniz:

  1. WordPress’i indirin ve dosyaları web sunucunuzun bir klasörüne yükleyin.
  2. Veritabanı oluşturun ve bir kullanıcı adı ve parola ile bağlanın.
  3. WordPress dosyalarının bulunduğu klasöre gidin ve wp-config-sample.php dosyasını wp-config.php olarak yeniden adlandırın.
  4. wp-config.php dosyasını açın ve MySQL veritabanı bilgilerinizi girdiğinizden emin olun (kullanıcı adı, parola, veritabanı adı).
  5. Tarayıcınızdan WordPress kurulum sayfasına gidin (örneğin, http://example.com/wp-admin/install.php).
  6. İstekleri izleyin ve gerekli bilgileri girdikten sonra WordPress’i kurun.

Not: Bu adımlar genel bir rehberdir ve WordPress kurulumu için gereken tüm adımları içermemektedir. Eğer ilerleyen adımlarda zorluk çekerseniz, WordPress’in resmi kurulum kılavuzunu veya bir WordPress eğitimi almayı düşünebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir