Sakarya Karasu’ya Yerleşmek

Yaklaşık 6 aydır Sakarya Karasu’da yaşıyorum. İstanbul’dan kaçtık desem abartı olmaz. Ancak her yer gibi burasıda gelişmemeye yemin etmiş gibi desem abartmış olmam. Nüfus artıyor her geçen gün burada bizim gibi bir çok İstanbul’dan göçmüş kişi var. Ancak Türk Telekom sağolsun internet konusunda bize işkence çektiriyor. İş yapmayalım yapamaylım diye uğraşıyorlar.

Şehir genel olarak güzel ama bütün evler 3 katlı şehre yayılmış şekilde. Çoğunluk yazlıkçı zamanında buralar beleşken herkes yazlık almış bir sürü boş ev var bu da nüfusun çok artmasını engelliyor. Yazın kıyamet yeri gibi kalabalık oluyor ama okul sezonu boş diyebilirim.

Trafik, park sorunu gibi dertler yok. Ama evlere otopark yapılmadığı için yazın biraz park sorunu yaşanıyor. Özel hastane olmadığı için devlet hastanesine gidiyor herkes ancak aşırı bi kalabalık yok.

Devlet okulları gayet yeterli 2 tane özel okul var ancak bence gerek yok.

Herkesin sorduğu memnunmusun geriye dönermisin? Bence gayet güzel yaşanılacak bir yer. Bizim gibi dışarıdan gelen kişiler bence buranın eğitim seviyesini 10 senede yükseltecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir